solárium

Nabízíme Vám opalování ve vysoce komfortním horizontálním soláriu TRIUMPH

Konstrukce solária umožňuje díky malé vzdálenosti UV zářičů od pokožky zákazníka maximální využití opalovacích účinků. Opalování v tomto soláriu je šetrné a docílíte krásné a dlouhotrvající barvy pokožky.

Je osazeno špičkovými trubicemi Max Warp X PRESS PLUS 180W- UWA záření 0,16W/m2 s životností 800 hodin, které jsou vyrobeny dle nejpřísnějších norem EU - UVA záření max. 0,3W/m2.

Opalovací doba je podle fototypu pokožky cca 6-20 minut.

Naše UV zdroje

Trubice Max Warp - Nejlépe opalující trubice na trhu

UV trubice Max Warp od firmy Suncity, které jsou označeny jako kategorie UV Typ3, mají zpravidla intenzitu ozáření v závislosti na zrudnutí kůže v celém rozsahu vlnových délek od 280nm - 400nm na maximu přibl. 0,3W/m2 - 0,45W/m2 erytemové účinnosti. Toto odpovídá erytemově účinnému záření přibližně v rovníkové zóně (= SEF 1/SEF 1,5).

Proběhla u nás kontrola z krajské hygienické stanice týkající se dodržování nejpřísnšjších norem EU, které stanovují max. hodnotu UVA záření 0,3W/m2. Kontrola dopadla výborně, s velkou rezervou ve výsledku naměřených hodnot.

Co je solárium

Solária jsou opalovací přístroje, ve kterých se pomocí UV zdrojů a elektrické energie uměle vytváří UV záření, jehož spektrum se podobá spektru slunečního záření. Používají se k opálení lidské pokožky. Solária slouží pouze a výhradně ke kosmetickým účelům.

Solária například podle polohy opalování dělíme na horizontální (opalování vleže), vertikální (opalování vestoje) a solární křesla. Podle místa použití na privátní (malé typy vhodné do domácnosti) a profesionální (do solárních studií, kosmetických salónů, apod.), popřípadě dle výkonu na relaxační (méně výkonná s delšími opalovacími časy) a turbo solária (UV zdroje s vysokým výkonem, krátké opalovací časy).

UV zdroje

Základní dva druhy UV zdrojů v soláriích jsou UV trubice a obličejové zářiče. UV trubice je speciálně konstruovaná zářivková trubice, která emituje záření UV-A a UV-B podobné slunečnímu záření k povrchovému a hloubkovému opálení pokožky. Vzájemný poměr záření UV-A a UV-B určuje kvalitu a trvanlivost opálení.

V ČR se nejčastěji používají trubice s poměrem UV-B od 0,7 do 2,6% a elektrickém příkonu 15, 25, 80, 100, 120, 160 a 180W. U klasických typů solárií tvoří trubice většinu jejich osazení.

Proč opalování v soláriu

Zatímco v minulém století se považovala za vznešenou bledost kůže, v dnešní době je přirozené hnědé zbarvení těla znakem sportovního ducha, atraktivnosti a zdraví.
Ultrafialové záření obsahuje především UV-A paprsky, které stimulují pigmentaci kůže, čímž následně dochází k jejímu zhnědnutí. UV-B záření, které může způsobovat komplikace, je zastoupeno pouze v malé míře a jeho množství odpovídá zhruba intenzitě svitu ranního slunce. Tato malá dávka škodlivá rozhodně není, navíc posiluje nejvrchnější vrstvu kůže a zvyšuje tak její ochranu. Jinak má opalování v soláriích na lidský organismus stejný účinek jako pobyt na přímém slunci.
Kromě opálení pokožky dochází ke zlepšení proudění krve a často má léčebný efekt na krevní oběh a nervový systém. Aktivuje fyzickou výkonnost a posiluje imunitní systém, navíc při procesu absorpce UV záření dochází i k tvorbě vitamínu D3. Jeho prostřednictvím je zajišťováno zásobování kostí a orgánů vápníkem. Nelze pominout ani to, že při opalování nastává vylučování endorfinů, tedy látek způsobujících dobrou náladu.
Na rozdíl od pobytu na slunci lze přesně a individuálně stanovit dobu nutnou pro pobyt v solárním přístroji, čímž lze zabránit vzniku slunečních alergií, spálení pokožky, či vzniku jiných nežádoucích vlivů. Průběžné opalování v kvalitním solárním studiu je vhodné pro všechny věkové skupiny bez rozdílu pohlaví či společenského postavení. Vždyť právě hezká a zdravá barva pokožky v průběhu celého roku účinně zvýší každému sebevědomí a bude bezesporu pozitivně vnímána vašim okolím. Pravidelné opalování v soláriu zvýší váš společenský image, výrazně působí proti depresím a má preventivní účinky proti virovým onemocněním.

Jak často chodit do solária

Doporučujeme dodržovat minimálně 48 hodinový interval mezi návštěvami solária. K dokončení jednoho procesu pigmentace je potřeba poskytnout pokožce určitý čas. Další opalování (nastartuje další pigmentaci) v průběhu 24 hodin by mohlo vyvolat nekontrolovatelné spálení kůže.

Maximální pigmentace pokožky můžeme dosáhnout postupně během 8 až 10 opalování při dodržování 2 až 3 denních intervalů a opalovacích časů dle tabulky (časy se postupně prodlužují). Pak se doporučuje na 1-2 týdny opalování vynechat zcela a poté stačí 1-2 sluneční lázně týdně k udržování dosažené barvy.

Fototypy pokožky

  1. velmi světlá, hojně pihy, blond nebo zrzavé vlasy, zelené nebo šedé oči
  2. světlá kůže, pihy vzácně, blond až hnědé vlasy, modré, zelené nebo šedé oči
  3. světlá až světle hnědá kůže, tmavé blond až hnědé vlasy, šedé nebo hnědé oči
  4. světle hnědá kůže, tmavě hnědé vlasy, tmavé oči
  5. tmavě hnědá kůže, tmavé vlasy, tmavé oči
  6. velmi tmavá kůže, černé vlasy, tmavé nebo černé oči